به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر
شناسه خبر :۱۸۰۰

بیمارستان صحرایی رایگان بسیج در "کلمه" دشتستان برپا شد+ عکس

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر اظهار کرد: این سازمان در راستای خدمات رسانی به مناطق نیمه برخوردار استان بوشهر، اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی به مدت ۵ روز در شهر کلمه از توابع شهرستان دشتستان استان بوشهر کرده است.
نسخه مناسب چاپ

مراد علی فولادوند، رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر صبح امروز در حاشیه برپایی بیمارستان صحرایی شهر کلمه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این سازمان در راستای خدمات امدادی و درمانی خود و همچنین به منظور غربالگری مراجعین و کشف موارد بیماری اقدام به برپائی بیمارستان صحرایی در شهر کلمه از توابع شهرستان دشتستان استان بوشهر کرده است.

وی افزود: این بیمارستان صحرایی از روز یکشنبه ۱۷ دیماه تا روز پنجشنبه ۲۱ دیماه بمدت ۵ روز دایر خواهد بود و طیف وسیعی از خدمات آموزشی، غربالگری و درمانی را به مردم کلمه و روستاهای همجوار آن ارائه خواهد داد.

فولادوند تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیائی این شهر و دهستانهای همجوار آن در پشت کوه دشتستان و دسترسی سخت آنها به خدمت تخصصی درمانی در سه روز ابتدائی ارائه خدمات درمانی در این بیمارستان روزانه بیش از هزار نفر بیمار مراجعه نموده اند و تخمین زده می شود که تا پایان برپائی بیمارستان بتواند به بیش از ۶ هزار نفر خدمات درمانی تخصصی ارائه نماید.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر ابراز کرد: در این بیمارستان صحرایی از متخصص هایی در رشته های مختلف پزشکی از جمله داخلی، اطفال، زنان و زایمان، کلیه و مجاری ادراری، قلب و عروق، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، چشم پزشکی، ریه، مغز و اعصاب، روانشناسی ، تغذیه، دندانپزشکی، رادیولوژی و سونوگرافی و همچنین استقرار خدمات آزمایشگاهی، تزریقات، پانسمان و داروخانه استفاده شده است.

وی به تشریح نحوه غربالگیری بیماران اشاره کرد و گفت: در این بیمارستان صحرائی بیماران مراجعه کننده ابتدا بوسیله ۴ نفر پزشک عمومی ویزیت شده و سپس به متخصصین مربوطه ارجاع داده می شوند.

وی ادامه داد:  متخصصین نیز پس از ویزیت و دستور آزمایش، رادیولوژی و سونوگرافی در صورتیکه بیماران به پیگیری خدمات درمانی نیاز داشته باشند آنها را با برگ ارجاع به بیمارستانهای مرکز استان یا شهرستان دشتستان ارجاع می دهند تا در آنجا نیز با پیگیری بسیج جامعه پزشکی خدمات درمانی را بصورت رایگان دریافت نمایند .

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر  تصریح کرد: تمامی خدمات ارائه شده در این بیمارستان از جمله ویزیت پزشکان عمومی و متخصص، دارو، رادیولوژی، سونوگرافی و تزریقات و پانسمان بصورت رایگان ارائه می شود.

انتهای پیام/

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها