گزارش
شناسه خبر :۵۱۲۱

تلاش برای مردمی که از امکانات اولیه زندگی محرومند/ فعالیت برای رفع غبار محرومیت دربخش بوشکان+ تصاویر

دانشجویان بسیجی در گرمای طاقت‌فرسای استان بوشهر کارهای بزرگی در دست اجرا دارند و امیدوارند حاصل کارشان، برداشتن مقداری از گرد و غبار محرومیت و کمک به مردم محروم باشد.
نسخه مناسب چاپ

اردوهای جهادی دستاوردهای بسیار خوبی را برای رفع گرد و غبار محرومیت از چهره مناطق محروم و کمک به مردمی داشته است که حتی از امکانات اولیه زندگی هم محروم هستند و شاهد گسترش این برنامه‌ها هستیم.

گروه جهادی افسران ولایت بسیج دانشجویی استان بوشهر از تاریخ ۲۰ مرداد تا ۱۰ شهریور به مدت ۲۰ روز اردوی جهادی خود را دردورترین و شرقی ترین نقاط استان یعنی روستاهای امامزاده، شلدان و ایل شهر بخش بوشکان برگزار کردند.

ظهر روزهای گرم تابستانی در استان بوشهر زیر تابش مستقیم آفتاب، عده‌ای در منطقه کوهستانی مشغول فعالیت و خدمت رسانی هستند؛ دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه علمی کاربردی بوشهر با خلوص نیت، برای آبادانی روستاهای بخش بوشکان پای در عرصه اردوهای جهادی گذاشتند.

اوقات فراغت برای جوانان کم سن و سال بسیجی در اردوهای جهادی واقعا تماشایی است، آن هنگام که پشت خاکریزِ مناطق روستایی بی‌وقفه تلاش می‌کنند تا فرمان آتش به اختیار رهبر انقلاب را در صحنه اقدام و عمل برای مسئولان به نمایش بگذارند. هوا به شدت گرم بود ولی تابش رحمت و گرمای الهی کوچکترین خللی در کار جهادگران به وجود نیاورده و لباس های خیس عرق دانشجویان در راه شاد کردن دل پیرزن روستایی تعظیم ملائک را به همراه آورده و بالاتر از تمام این ها رضایت را بر چهره‌ پر چین و چروک پیرزن ساده ایل شهری به راحتی می شد مشاهده کرد.

حجت اله پارمان مسئول گروه جهادی افسران ولایت استان بوشهر به تشریح فعالیت های انجام گرفته در مناطق محروم بخش بوشکان پرداخت و گفت: ساخت مسکن برای نیازمند، ساخت دو حمام و سرویس بهداشتی، تعمیرات خانه های افراد نیازمند و تکمیل تنها مسجد روستای ایل شهر بخشی از فعالیت های جهادگران بوشهری در عرصه عمرانی و زیر بنایی بوده است.

وی افزود: برگزاری جشن های عید قربان و عید غدیر با حضور بیش از هزار نفر از مردم، برگزاری محفل انس با قرآن با حضور سید طاها حسینی قاری برتر کشور، برگزاری دعای عرفه در مناطق محروم، سرکشی از خانواده های نیازمند و هانواده های شهدا و همچنین برگزاری کلاس های آموزش قرآن و مداحی از نمونه فعالیت هایی است که میتوان در بخش فرهنگی نام برد.

مسئول گروه افسران ولایت ابراز کرد: در بخش مهارتی و آموزشی نیز میتوان به برگزاری کارگاه های خیاطی، چرم دوزی، شیرینی پزی، سفالگری، پرورش مرغ محلی و کارگاه های مشاوره ای و خانوادگی و همچنین کلاس های تقویتی ریاضی، علوم تجربی، عربی و زبان انگلیسی اشاره کرد.

وی به تشریح اقدامات انجام گرفته در عرصه اشتغال زایی پرداخت و گفت: در این عرصه سه شغل خانگی کارگاه عرق گیری، ترشی محلی و نان محلی به همت جهادگران بوشهری برای افراد نیازمند ایجاد شد.

پارمان عنوان کرد: در حوزه بهداشت و درمان در طول حضور جهادگران در مناطق محروم و کم برخوردار، نیاز به پزشکان متخصص و عمومی از درخواست ها و نیازهای مبرم مردم بخش بوشکان بود که با پیگیری های جهادگران، متخصص ارتوپد، پزشکان عمومی و طب اسلامی، روانپزشک، کارشناس تغذیه و ماما به روستاها اعزام شدند.

وی افزود: در این بین شناسایی بیماری های خاص جهت پیگیری درمان و معرفی به سازمان های مرتبط نیز به همت تلاش جهادگران دانشجو انجام شد. گروه جهادی افسران ولایت بسیج دانشجویی استان بوشهر از تاریخ ۲۰ مرداد تا ۱۰ شهریور به مدت ۲۰ روز اردوی جهادی خود را در شرقی ترین نقاط استان یعنی روستاهای امامزاده، شلدان، ایلشهر و بوشکان برگزار و در چهار عرصه عمرانی و زیربنایی، آموزشی و مهارتی، اشتغال زایی، فرهنگی و بهداشت و درمان به فعالیت پرداختند.

 

گروه جهادی افسران ولایت بسیج دانشجویی استان بوشهر از تاریخ ۲۰ مرداد تا ۱۰ شهریور به مدت ۲۰ روز اردوی جهادی خود را در شرقی ترین نقاط استان یعنی روستاهای امامزاده، شلدان و ایل شهر بخش بوشکان برگزار کردند.

گزارش: سیداحمد موسوی

تصویر: حسین استوار

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها