رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر
شناسه خبر :۷۵۴۵

۷۴۱ گروه جهادی در استان بوشهر راه اندازی می‌شود

مدیر سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر گفت: تعداد ۷۴۱ گروه جهادی پایگاه محور جهت خدمت‌رسانی به محله ها در شرایط لزوم در استان بوشهر راه اندازی می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج ساندگی استان بوشهر، ذوالفقار عباسی‌فر امروز در نشست خبری به مناسبت سالروز تشکیل بسیج سازندگی به اهم برنامه‌های این سازمان در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: در مناطق محروح استان ۴۷ هزار نفر روز در قالب گروه‌های جهادی خدمات رسانی خواهیم داشت.

مدیر سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر همچنین از راه اندازی ۷۴۱ گروه جهادی پایگاه محور جهت خدمت‌رسانی به محله ها در شرایط لزوم خبر داد و گفت: ۲۹۳ تیم پزشکی درمانی متشکل از پزشکان عمومی و نیز ۶ تیم پزشکان متخصص و فوق تخصص و نیز احداث یک بیمارستان صحرایی در یکی از نقاط کم برخوردار استان در دستور کار این سازمان است.

وی با بیان اینکه میز خدمت با بهره گیری از اقشار مختلف بسیج راه اندازی می شود افزود: حضور در مساجد از دیگر برنامه های امسال است.

عباسی‌فر افزود: تعداد ۷۰۶ پروژه با اعتبار ۲۰۷ میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز و یا به بهره برداری خواهد رسید  که ۶۰ درصد این پروژه‌ها احداث مسکن مددجویی است؛ همچنین در خصوص اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی قریب به ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره با سود ۱۰ درصد از طریق بانک مهر اقتصاد به علاقمندان اعطا می‌شود.

مدیر سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر با اشاره به اقدامات صوت گرفته توسط قرارگاه سپاه استان بوشهر به سیل زدگان خوزستان گفت: تعداد ۹۵۵ نفر از گروه‌های جهادی شهرستان‌استان بوشهر در شهرستان باوی استان خوزستان به خدمت رسانی پرداختند که این خدمات شامل کمک در جابجایی مردم، استقرار آنها در کمپ‌ها و خدمات رسانی به آنها، تخلیه آب و توزیع غذای گرم، اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در کمپ‌ها بوده است.

عباسی‌فر همچنین با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی در این قرارگاه در استان خوزستان گفت: راه اندازی درمانگاه ثابت در دهستان عنافچه و اعزام تیم های سیار با آمبولانس و ۱۹ پزشک و پیراپزشک از مهمترین اقدامات بوده است و در این رابطه به سه هزار و ۴۲۰ نفر خدمات ارائه شد و نیز حدود ۴۰ میلیون تومان نیز دارو به صورت رایگان بین سیل زدگان توزیع شد.

وی ادامه داد: به منظور کمک در احداث، تقویت و تحکیم سیل بند نیز تعداد ۹ دستگاه لودر و کمرشکن نیز به شهرستان باوی ارسال شد.

مدیر سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر با اشاره به احداث آشپزخانه در این شهرستان افزود: روزانه تعداد سه هزار پرس غذا پخت و نیز پنج هزار قرص نان بین سیل زدگان توزیع می‌شد.

عباسی‌فر همچنین از کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم استان بوشهر به سیل زدگان خوزستان خبر داد و گفت: مبلغ ۴۰ میلیارد ریال توسط مردم استان به قرارگاه سپاه استان تحویل داده شد که بین روستاهای سیل زده تقسیم شد.

مدیر سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر از احداث ۳۸۲ واحد مسکن مددجویی در استان خبر داد و گفت: تعداد ۱۰۰ واحد در مرحله نازک کاری و بقیه نیز فوندانسیون آن ریخته شده و با یک پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

وی بهترین فرصت برای خودسازی جوانان را اردوهای جهادی عنوان کرد و افزود: تربیت صحیح فرزندان از دغدغه‌های اساسی خانواده‌ها است که اردوهای جهادی این دغدغه‌ها را رفع کرده است.

 

انتهای پیام/

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها