رئیس بسیج سازندگی استان بوشهر:
شناسه خبر :۸۹۴۲

۴۰۰ پروژه محرومیت زدایی تا پایان سال در استان بوشهر به بهره برداری می‌رسد

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: بیش از ۴۰۰ پروژه توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در استان در حال انجام است که تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش سازمان بسیج سازندگی بوشهر، سرهنگ ذوالفقار عباسی فر امروز در نشست با سرگروه‌های جهادی در شهرستان دشتی اظهار داشت: ۲۸ پروژه خانه نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و حدود ۱۰ پروژه تکمیلی مسجد، حسینیه، غسالخانه و خانه عالم با همکاری بسیج سازندگی سپاه شهرستان دشتی در حوزه محرومیت زدایی و بیش از ۴۰۰ پروژه توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در استان در حال انجام است که تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر یکی از رویکردهای سال‌های اخیر سپاه را خدمات رسانی به روستاها و مناطق کم برخوردار استان‌ها عنوان کرد و بیان داشت: بسیج دانشجویی، بسیج محلات، بسیج دانش آموزی، بسیج فرهنگیان و طلاب و سایر اقشار بسیج در روستاها و مناطق کم برخوردار حضور پیدا کرده و متناسب با توانایی که دارند خدمات علمی، فرهنگی، آموزشی و حوزه زیربنایی ارائه می‌دهند.

 خدمات رسانی به بیش از ۴۰ هزار نفر در مناطق کم برخوردار و روستایی

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر از خدمات رسانی به بیش از ۴۰ هزار نفر در مناطق کم برخوردار و روستایی استان بوشهر توسط اقشار مختلف بسیجیان خبر داد و افزود: حضور جهادگران بسیجی در این مناطق آثار و برکات ارزشمندی داشته و نه تنها برای خود آنها بستری برای خودسازی، خودباوری و خوداتکایی است بلکه برای اهالی روستاها نیز گفتمان کار و تلاش، عمران و آبادانی در روستاها احیا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بزرگ‌ترین دغدغه خانواده‌ها تربیت صحیح فرزندان است، با حضور جهادگران در روستاها هم خودشان در یک مسیر صحیح تربیتی قرار می‌گیرند و هم جوانان روستایی به تبع حضور آنان در این مسیر صحیح قرار گرفته و کلاس‌های مختلفی نیز برایشان برگزار می‌گردد.

 عباسی فر در اشاره به اقدامات سپاه در حوزه محرومیت زدایی تصریح کرد: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان سالیانه پروژه‌های مختلفی از قبیل احداث منازل نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، مساجد، حسینیه‌ها، غسالخانه‌ها، مراکز فرهنگی، علمی و آموزشی کوچک را در روستاهایی که بتوانیم از ظرفیت و توان اردوهای جهادی کمک بگیریم، اجرا می‌کنند.

وی اضافه کرد: در سال ۹۸ بیش از ۴۰۰ پروژه در حال انجام آن هستیم که تا پایان سال به بهره برداری خواهیم رساند؛ بخش بزرگی از پروژه‌ها احداث مسکن مددجویی است که عملیات اجرایی ۳۷۷ واحد در شهرستان‌ها آغاز شده است.

سرهنگ عباسی فر بخش دیگر فعالیت‌های سپاه را حمایت و پستیبانی از علاقه مندان حوزه‌های مختلف تولیدی متناسب با شرایط اقلیم، بوم و فرهنگ جامعه روستاهای استان عنوان کرد و افزود: علاقه مندان به فعالیت‌های تولیدی پس از فراخوانی، ثبت نام و ارائه مشاوره‌های فردی و گروهی و آموزش‌های تخصصی، جهت دریافت وام به بانک معرفی می‌شوند.

احداث ۲۸ پروژه خانه نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با بیان اینکه در شهرستان دشتی تعداد ۲۸ پروژه خانه نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در حوزه محرومیت زدایی در حال انجام است، اضافه کرد: حدود ۱۰ پروژه نیز تکمیلی مسجد، حسینیه، غسالخانه و خانه عالم است که با همکاری بسیج سازندگی سپاه شهرستان در حال انجام است.

فرمانده سپاه ناحیه دشتی نیز در این نشست، ساخت منازل مددجویان کمیته امداد، صندوق‌های قرض الحسنه مردمی و برگزاری اردوهای جهادی محله محور و جغرافیا محور را از جمله برنامه‌های بسیج سازندگی در جهت خدمت رسانی به مردم برشمرد و بیان داشت: برگزاری اردوهای جهادی به عنوان یک نمره قبولی در کارنامه بسیج سازندگی درخشان است.

ساخت ۲۸ واحد منزل در شهرستان دشتی آغاز شد

سرهنگ علی غضنفری با اشاره به اینکه ساخت ۲۸ واحد منزل در شهرستان دشتی آغاز شده و طبق برنامه زمانبندی تحویل صاحبان آن‌ها داده خواهد شد، افزود: امروزه بسیج سازندگی فقط با محوریت و هدف خدمت رسانی در حال ارائه کار است و چیزی جز زحمت و تلاس در جهت توسعه و پیشرفت روستاها مد نظر نیست که این مهم جز با همت و تلاش بسیجیان، فرماندهان و سرگروه‌های جهادی میسور نیست.

انتهای پیام/

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها