معاون سازندگی سازمان بسیج دانشجویی استان بوشهر:
شناسه خبر :۹۵۸۲

خدمت رسانی بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی بسیجی در مناطق محروم استان بوشهر / تربیت مدیر انقلابی در بستر اردوهای جهادی

معاون سازندگی سازمان بسیج دانشجویی استان بوشهر گفت: تابستان امسال بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی بسیجی قسمتی از تعطیلات خود را در ۴۰ اردوی جهادی در مناطق محروم و کم برخوردار استان بوشهر سپری می کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز بسیج سازندگی بوشهر، علی رحیمیان معاون سازندگی بسیج دانشجویی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز در مورد اردوهای جهادی دانشجویان استان بوشهر گفت: تابستان امسال حدود ۴۰ اردوی جهادی در مناطق محروم و کم برخوردار استان بوشهر توسط دانشجویان بسیجی در حال برگزاری است.

 

معاون سازندگی سازمان بسیج دانشجویی استان بوشهر اظهار داشت: در روزهای پایانی سال گذشته با وقوع سیلاب ها در مناطق مختلف کشور، تعداد پنج گروه جهادی بسیج دانشجویی به مناطق سیل زده اعزام شدند و به خدمت رسانی پرداختند.

 

رحیمیان افزود: با شروع فصل تابستان و اتمام امتحانات، تعداد ۲۷ گروه به مناطق محروم و حاشیه ای شهرهای استان بوشهر اعزام شده و می شوند که در مجموع بیش از ۴۰ اردو در ۴۵ روستای محروم و کم برخوردار و ۱۰ نقطه از حاشیه شهرهای استان بوشهر از خدمات بسیجیان دانشجو برخوردار می شوند.

 

رحیمیان ادامه داد: در این اردوهای جهادی بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی بسیجی قسمتی از تعطیلات فصل تابستان خود را در جوار مستضعفین سپری می کنند.

 

وی اشاره کرد: عمده خدماتی که گروه های جهادی در این مناطق انجام می دهند شامل عمرانی، فرهنگی، بهداشت و درمان، علمی و آموزشی، اقتصاد مقاومتی و اشتغال است که مجموعه های کمیته امداد، بهزیستی، آموزش و پرورش  و شهرداری ها همکاری خوبی با گروه های جهادی داشته اند.

 

رحیمیان عنوان کرد: گروه های جهادی قبل از اعزام، اقدام به شناسایی منطقه هدف و استخراج مشکلات و کمبودها می‌کنند و با کمک ادارات و دستگاه‌های مربوطه، اقدام به حل و رفع مشکلات می کنند.

 

معاون سازندگی بسیج دانشجویی استان بوشهر تصریح کرد: پیگیری گروه های جهادی جهت رفع مشکلات مناطق محروم محدود به زمان خدمت رسانی نمی شود و بعد از پایان اردوی جهادی نیز ادامه خواهد داشت که خود باعث وحدت و انسجام بین مردم و مسئولان و دانشجویان بسیجی شده است.

 

وی با اشاره به رشد ظرفیت های مناطق محروم با آموزش های گروه های جهادی افزود: حضور دانشجویان در اردوهای جهادی باعث آشنایی بیشتر آنان با مشکلات و کمبودهای مناطق مختلف کشور می شود که باعث ایجاد دغدغه و حس مسئولیت دانشجویان در رفع مشکلات کشور می شود.

 

رحیمیان گفت: تربیت دانشجوی تراز انقلاب اسلامی و مدیران جهادی و انقلابی با پایه اعتقادی و دینی قوی و آشنا به کمبودها و محرومیت های کشور در بستر اردوهای جهادی شکل می گیرد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها